Aparatura Symultaniczna Bosch Integrus

Aparatura Symultaniczna Bosch Integrus.

 

Sprzęt do tłumaczeń symultanicznych, sprzęt do tłumaczenia symultanicznego

Konferencja, spotkanie biznesowe, wykład, pokaz czy szkolenie techniczne prowadzone w obcym języku, ale z udziałem publiczności, która go nie zna wymaga dokładnej organizacji. W takich przypadkach potrzebny jest tłumacz, ale i odpowiedni sprzęt do tłumaczeń symultanicznych, które umożliwiają tłumaczenie tekstu w czasie realnym.

Oferujemy sprzęt do tłumaczenia symultanicznego, który sprawdza się idealnie w salach wykładowych i konferencyjnych, halach czy otwartych przestrzeniach. Można go zamontować i zdemontować w dowolnym czasie z wielką łatwością. Taka kabina symultaniczna posiada dźwiękoszczelne ściany, wyposażona jest w mikrofon oraz blat, na którym tłumacz może sporządzać notatki oraz trzymać materiały informacyjne i pomocnicze. Kabiny symultaniczne pozwalają na swobodne tłumaczenie tekstu mówionego bez konieczności przebywania na scenie. Powinny być one jednak umiejscowione w sposób umożliwiający kontakt wzrokowy prelegenta i tłumacza – to znacznie pomaga we właściwym tłumaczeniu, przekazywaniu emocji i uczuć mówiącego.

Na swoim koncie mamy liczne imprezy wykorzystujące sprzęt do tłumaczeń symultanicznych, dlatego z łatwością doradzimy, opiszemy zalety i dobierzemy odpowiedni sprzęt do tłumaczenia symultanicznego dla wydarzenia, które organizujesz. Potrzebny Ci transport? Również pomożemy w dostarczeniu na miejsce wybranych elementów oraz montażu.

Grupa współpracujących z nami techników specjalizujących się w organizacji oraz nadzoru nad nagłośnieniem pomoże odpowiednio zamontować sprzęt i dobrać wszystkie parametry, które umożliwią komfortowe korzystanie z usług tłumacza. Ekipa może także asystować podczas konferencji i dbać o najwyższy poziom nagłośnienia.

Oferujemy także drobny sprzęt do tłumaczeń, jak systemy rejestracji, zestawy dyskusyjne z nagłośnieniem, odbiorniki do tłumaczeń oraz wszelkie inne wymagane elementy.

Jeśli więc organizujesz pokaz, show, konferencję czy zwykłą prelekcję na dowolny temat prowadzone przez osoby władające językami obcymi, zgłoś się do nas. Wybierzemy najodpowiedniejszy sprzęt i zamontujemy go w docelowym miejscu.

Kabiny symultaniczne dla tłumaczy

Specjalistyczne szkolenia i kursy prowadzone przez zagranicznych szkoleniowców często wymagają pomocy tłumacza. Nie zawsze jednak może on uczestniczyć w danym wydarzeniu będąc na scenie. Wówczas niezstąpione okazują się kabiny symultaniczne, dzięki którym głos tłumacz jest słyszany przez publiczność, ale nikt go nie widzi. To pomaga uczestnikom skupić uwagę na merytorycznej warstwie szkolenia lub wystąpienia, a nie na osobie tłumacza.

Co prawda, jest to wyzwanie dla tłumacza, gdyż mogą zdarzyć się sytuacje, że nie widzi on dokładnie gestów, mimiki prowadzącego, dzięki czemu jest mu nieco trudniej w niektórych przypadkach odgadywać prawdziwą jego intencję. Dlatego przed takim tłumaczeniem dobrze jest przeprowadzić meeting tłumacza i osoby, której wykład będzie tłumaczony. To może pomóc w poznaniu stylu mówienia, wychwyceniu dialektu i manier mówiącego.

Kabiny symultaniczne są mobilne, tj. można je montować w salach, aulach czy halach. Idealnie jest wówczas, gdy tłumacz widzi na bieżąco wykład i może reagować na zachowania prelegenta. To pomaga w przekazywaniu jego emocji oraz zachowań, a tłumaczenie jest bardziej wiarygodne i nie tworzy zbędnego dysonansu między wizją a fonią.

Na swoim koncie mamy liczne imprezy prowadzone z udziałem tłumaczy. Oferujemy kabiny dla tłumaczy, które zapewnią komfort i wygodną pracę oraz gwarantują izolację dźwiękową wysyłanego tłumaczenia.

Kabiny symultaniczne są dwuosobowe, dzięki czemu może znaleźć się w nich po dwóch tłumaczy. Jeśli jednak zachodzi potrzeba tłumaczenia na kilka języków, wówczas konieczne jest umieszczenie tylu kabin symultaniczne, na ile języków chcemy tłumaczyć tekst.

Kabiny symultaniczne dla tłumaczy wyposażone są w pulpit potrzebny do umieszczenia na nim materiałów potrzebnych do sporządzania notatek oraz innych przyrządów. Kabiny dla tłumaczy posiadają wentylatory oraz dostatecznie dużo miejsca na wstawienie wygodnych krzeseł.

Zapraszamy do korzystania z naszych kabin dla tłumaczy podczas różnych konferencji, szkoleń czy spotkań branżowych. Oferujemy transport oraz montaż kabin symultanicznych.

Obsługa tłumaczeń symultanicznych

Tłumaczenia symultaniczne, czyli takie, które odbywają się w realnym czasie na bieżąco z pomocą osoby dwujęzycznej to znakomita pomoc podczas spotkań biznesowych, konferencji, wystąpień publicznych czy wszędzie tam, gdzie prelegentem jest osoba z zagranicy mówiąca obcym dla publiczności językiem. Obsługa tłumaczeń symultanicznych to jedna z naszych ofert, którą kierujemy do organizatorów wszelkich imprez skupiających osoby władające różnymi językami.

Oferujemy kabiny do tłumaczeń symultanicznych, które pozwalają tłumaczowi pozostać w ukryciu, a jednocześnie obserwować reakcje, gesty i mimikę prelegenta oraz dokonywać tłumaczenia na bieżąco. Dzięki takim kabinom tłumacz nie musi się ujawniać, a tekst dotrze do słuchających.

Obsługa tłumaczeń symultanicznych to także organizacja wielu aspektów, od przygotowania materiałów do przestudiowania przez tłumacza wcześniej, zorganizowania spotkania, o ile to możliwe, przed wystąpieniem oraz stworzenie komfortowych warunków do przeprowadzenia pracy. Nasz oferta obejmuje obecność tłumacza posługującego się wykwalifikowanym językiem oraz fachową terminologią odpowiadającą tematowi spotkania, a także stałą obsługę techniczną na najwyższym poziomie i eliminującą wszelkie niespodziewane błędy i usterki.

Co jest najważniejsze podczas takiego wydarzenia? Odpowiednie nagłośnienie, które zagwarantuje słuchaczom komfort i niezakłócony odbiór, kontakt wzrokowy jaki powinien mieć tłumacz z osobą przemawiającą oraz odpowiednio przygotowane materiały szkoleniowe, informacyjne. Te tłumacz powinien otrzymać co najmniej na kilka dni przed przeprowadzanym wydarzeniem. To pomoże mu opanować temat i poszerzyć wiedzę, nie tylko merytoryczną, ale i językową.

Pomagamy w organizacji konferencji politycznych skupiających wielu gości zza granicy oraz polską publiczność lub na odwrót. Posiadamy systemy wspomagające tłumaczenia symultaniczne, które pomagają zarówno tłumaczowi, jak i prelegentom i osobom zgormadzonym na widowni.

 

 

Organizujesz wydarzenie? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!