-->

Soyka & Cracow Singers

videoclip
Klient
Soyka & Cracow Singers
Obszary
Kompleksowa obsługa eventów
Czas
Czerwiec 2015
Czas trwania

Koncepcja kreatywna

William Szekspir. Żywioły.

Szekspir inspiruje nieprzerwanie od ponad 400 lat. Po jego nieco mniej znaną twórczość, czyli sonety, sięgnął jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów – Stanisław Soyka. Jego autorskie kompozycje do słów Mistrza ze Stratfordu zainspirowały młodych krakowskich artystów z Cracow Singers. Razem stworzyli aranżacje sonetów a capella. Nowa interpretacja łączy śpiew solowy – w charakterze jazzowej improwizacji w wykonaniu Stanisława Soyki z klasyczną, wielogłosową sztuką wokalną prezentowaną przez zespół Cracow Singers.

Przy naszym wsparciu powstało dwupłytowe wydawnictwo z sonetami w dwóch wersjach językowych: oryginalnej – nowoangielskiej oraz polskiej w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka i Macieja Słomczyńskiego.

Dodatkowo w pełni zrealizowaliśmy teledysk do jednego z sonetów w wykonaniu Soyki i artystów Cracow Singers. Koncepcję videoclipu oparliśmy na symbolice żywiołów. Pozostając w niesamowitym klimacie dzieła Szekspira, wprowadzamy je we współczesną narrację i okraszamy nowoczesnymi technikami audiowizualnymi.

"Niezwykle piękny i poetycki pomysł na wizualizacjię sonetu Szekspira"

Stanisław Soyka
Organizujesz wydarzenie? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!