-->

Obsługa techniczna konferencji i kongresów

       

CHARAKTERYSTYKA:

Konferencja to spotkanie ludzi w ustalonym miejscu i określonym czasie, którego celem jest omówienie wybranego zagadnienia. Uczestnicy wymieniają między sobą swoje przemyślenia, wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz doświadczenia w obszarze będącym tematem konferencji. Podczas konferencji omawiane są zagadnienia naukowe, biznesowe, handlowe, polityczne, zawodowe lub inne, specjalistyczne. Liczba uczestników może wahać się od kilku czy kilkunastu, aż do nawet kilkuset osób. Co więcej. Konferencja może trwać od kilkudziesięciu minut (konferencje prasowe), przez kilka godzin, aż do nawet kilku dni. Jej goście mogą pochodzić z różnych krajów i mówić różnymi językami.

 

Pokrewne eventy: sympozjum, zjazd, seminarium, warsztaty [workshop], zebranie, posiedzenie.

 

 

 

 

OBSŁUGA KONFERENCJI – KROK PO KROKU

  1. Planowanie konferencji
  2. Branding, opracowanie materiałów promocyjnych i materiałów konferencyjnych
  3. Dobór prelegentów, prowadzącego i obsługa konferencji
  4. Promocja konferencji
  5. Imprezy i atrakcje towarzyszące
  6. Zakończenie i podsumowanie konferencji

Dobra organizacja konferencji i kongresów to wypadkowa dobrego planowania i precyzyjnego harmonogramu zdarzeń. Czas i energia poświęcone żeby wszystko poukładać zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu. Jeśli wybrałeś już temat i termin organizacji twojej konferencji, to przyszedł czas na dobór odpowiedniego do planowanej liczby gości miejsca. W Polsce liczba obiektów o wysokim standardzie i możliwościach obsługi konferencji lub kongresu jest ogromna. Znalezienie odpowiedniego miejsca nie powinno sprawić żadnego problemu. Ważne na tym etapie jest określenie potrzeb i możliwości akomodacji gości w pokojach hotelowych na czas trwania konferencji bądź kongresu. Istotna będzie także kwestia logistyki i możliwości sprawnego dotarcia z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania się konferencji – warto gości poinformować jakie opcje transportowe są do ich dyspozycji.

 

Następnym krokiem będzie zaprojektowanie całej sfery wizualnej konferencji. Tutaj z pomocą przychodzi nasz doświadczony zespół kreatywny.

 

Obsługa kongresów w obszarze brandingu pomoże zaprojektować wszystkie materiały promocyjne i konferencyjne. Stawiamy na wysublimowaną estetykę, spójność i wartość merytoryczną. Dobór prelegentów jest kluczowy dla podkreślenia i podniesienia wartości merytorycznej twojej konferencji. Dobrze dobrany do okoliczności prowadzący to z kolei gwarancja odpowiedniego tempa, dynamiki i rangi wydarzenia. CMA służy pomocą również w kwestii doboru odpowiedniego do okoliczności konferansjera – w naszej bazie jest ich blisko 150.

 

Naszym klientom gwarantujemy najwyższy poziom obsługi konferencji i kongresów również w zakresie hostingu wydarzenia, rezerwacji i dostępu do profesjonalnych usług tłumaczeń symultanicznych, a jeśli to konieczne także wyspecjalizowanej ochrony. CMA to partner agencji eventowych i organizatorów konferencji i kongresów także w obszarze promocji ich wydarzeń. Z nami zmaksymalizujesz zasięg, zainteresowanie i uczestnictwo, które jest bardzo ważnym kryterium oceny sukcesu przedsięwzięcia. Jeśli planujesz podnieść poziom atrakcyjności warto zastanowić się nad włączeniem do scenariusza imprez i atrakcji towarzyszących. Nasza obsługa konferencji zadba o booking artystów i profesjonalistów, których zadaniem będzie umilić gościom czas wolny. Możemy także wspólnie zaplanować i zorganizować gry i zabawy. Dzięki temu twój kongres lub konferencja będzie wartościowa, ciekawa i atrakcyjna także z rozrywkowego punktu widzenia.

 

Planujesz sukces twojego eventu na 110%? Obsługa techniczna konferencji i kongresów to także nasza specjalność, gwarancja niezawodności sprzętu i profesjonlizmu jego obsługi.

 

Jeśli organizujesz i obsługujesz konferencje od A do Z, ale potrzebny ci jest niezawodny i nowoczesny technologicznie sprzęt nasza wypożyczalnia jest do twojej dyspozycji.

ZAPEWNIAMY KOMPLEKSOWĄ I NIEZAWODNĄ OBSŁUGĘ TECHNICZNĄ SPOTKAŃ BIZNESOWYCH, KONGRESÓW I KONFERENCJI.

Dysponujemy kompleksowymi rozwiązaniami technologicznymi, technicznymi i sprzętem dedykowanym  obsłudze technicznej konferencji i kongresów. Nasz personel potrafi te rozwiązania wdrożyć niezawodnie w życie. Dbamy o odpowiednie udźwiękowienie, oświetlenie sceny i oprawę eventu. Szczegółowo dokumentujemy jego przebieg w profesjonalnej współpracy razem z najlepszymi fotografami i grafikami.   Dostarczamy i obsługujemy: systemy konferencyjne, mównice, systemy audio i video, rejestrację i streaming wydarzenia, sprzęt do tłumaczeń symultanicznych oraz niemal nieograniczone rozwiązania w zakresie oświetlenia eventów.

DBAŁOŚĆ O NAJDROBNIEJSZE SZCZEGÓŁY

Nasze dotychczasowe doświadczenia z kompleksową obsługą konferencji i kongresów – czy to w Warszawie czy Monako – pokazują, że ważne jest nie tylko zapewnienie sprawnej obsługi stricte technicznej. Ważna jest także dbałość o najdrobniejsze szczegóły tworzące spójną całość przedsięwzięcia. Niezwykle istotne jest wczucie się w atmosferę i myśl przewodnią eventu, oraz dostosowanie do niej scenografii czy oświetlenia. Wszystko po to, aby realizacja takiego eventu stała na poziomie czyniącym temat główny spotkania niemal namacalnym. O ile nasza obsługa konferencji i kongresów potrafi zadbać o dobre samopoczucie gości, ich integrację i zabawę, o tyle obsługa techniczna eventu zadba o niezakłócony i sprawny ich przebieg pod względem udźwiękowienia, oświetlenia, aranżacji scenografii, a nawet rejestracji i streamingu video podczas eventu online. Niezależnie od zadania, które przed nami postawisz nasz cel jest zawsze ten sam. Sukces.

ZANIM ZDECYDUJESZ SIĘ PODJĄĆ DZIAŁANIE

Zanim podejmiesz decyzję o zaangażowaniu CMA jako supportu technicznego dla twojego eventu sprawdź koniecznie nasze Portfolio.

 

Nasza historia to pasmo sukcesów wydarzeń przy realizacji, których mieliśmy wielką przyjemność pracować także jako ich obsługa techniczna.

 

Obsługa techniczna konferencji i kongresów CMA to zgrany team ludzi o głowach mieszczących niekończące się pokłady pomysłów na temat tego w jaki sposób można usprawnić techniczną sferę eventu. Wszystko po to, żeby zachwycić przybyłych gości i sprawić, aby organizowany przez Ciebie event został w ich pamięci na długo po powrocie do domu. Nie ma przy tym znaczenia czy realizujesz ciekawy temat dużego wydarzenia, kameralną konferencję związaną z rocznicą powstania firmy czy specjalistyczny kongres naukowy. Potrafimy zamienić w coś arcyciekawego, nawet najnudniejsze spotkanie biznesowe. Robimy to skutecznie od 20 lat.

Organizujesz wydarzenie? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!