-->

Eventy ery post-covid. Jak wyglądają wydarzenia przed i po covidzie?

Dla większości z nas okres rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19 był czasem poszukiwania alternatywnych sposobów na życie. Nie da się ukryć, że trwająca od wielu miesięcy pandemia wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 stała się przyczyną istotnych zmian w strukturach gospodarki, jak i strukturach społeczno-instytucjonalnych. Zmiany objęły m.in. branżę eventową, która szybko została zdominowana przez wirtualny świat. W związku z masowym odwołaniem imprez na całym świecie szczególnego znaczenia zaczęły nabierać wydarzenia on-line, czyli takie organizowane przy pomocy streamingu i platform internetowych.

 

kit complet centrala pe lemne bagaglio a mano più capiente amazon cassette portavalori per palestre amazon prix hublot big bang dj snake prix hublot big bang dj snake portoncino blindato economico amazon camisole avec brassiere integree tampoes para ouvidos Portugal mon chien détruit tout dans le jardin jbl driver windows 7 camisole avec brassiere integree portoncino blindato economico amazon mansion de barbie 2018 aparelhos auditivos baratos Portugal tampoes para ouvidos Portugal

Nowa rzeczywistość, nowa formuła wydarzeń on-line

Z powodu trwającej pandemii koncerty, spektakle, targi, konferencje, kongresy, szkolenia biznesowe i inne zaplanowane wydarzenia były lawinowo odwoływane lub przekładane na inny termin. Gdy już było wiadomo, że w ciągu najbliższych miesięcy żadne imprezy na żywo się nie odbędą, zaraz pojawiło się pytanie: „A może by tak przenieść się do Internetu?”. Choć z technologii wirtualnych spotkań korzystaliśmy już wcześniej, to właśnie kryzys związany z półtorarocznym okresem epidemii przyspieszył ich rozwój.

Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie Internet dający możliwość spotkań on-line, wiele polskim firm po prostu nie przetrwałoby okresu lockdownów. Eventy online szturmem weszły do kanonu działań marketingowych. W pandemii jeszcze mocniej wzrosło zainteresowanie platformami streamingowymi, umożliwiającymi udział w wydarzeniach na żywo. Paradoksalnie, organizacja wydarzenia wirtualnego może okazać się nie tylko tańsza, lecz przede wszystkim efektywniejsza i prostsza. W ten sposób można zwrócić uwagę większej liczby osób z grupy docelowej, popularyzować imprezę i ograniczyć koszty. Ponadto mają one pozytywny wpływ na środowisko i pozwalają redukować emisję CO2 do atmosfery.

Wydarzenia stacjonarne i wirtualne – a może to i to?

Globalna pandemia COVID-19 pokazała, że czasami jedyną możliwością jest przeniesienie eventu do świata wirtualnego. Będą jednak również takie sytuacje, w których spotkanie osobiste będzie najskuteczniejszym środkiem angażowania odbiorców. W dobie kryzysu organizacja wydarzeń online rozwinęła się o nowe technologie. Szukając sposobów na połączenie doświadczeń osobistych i wirtualnych poznaliśmy eventy hybrydowe. To wydarzenia realizowane na żywo (wraz z publicznością), które zawierają elementy wydarzeń wirtualnych (transmisję live), dzięki czemu uczestnicy mogą w nich brać udział niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Mogą to być targi, sesje szkoleniowe, seminaria, konferencje, warsztaty, wykłady, spotkania zespołowe, prezentacje produktów i wiele innych.

Firmy obsługujące eventy online i hybrydowe, np. CMA, zapewniają kompleksowe doradztwo oraz niezawodne wsparcie techniczne oparte na eksperckiej wiedzy specjalistów. Dysponują one bogatym zapleczem technologicznym (profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie, kamery itd.) oraz innowacyjnym sprzętem multimedialnym. Wydarzenia w formie hybrydowej są obecnie istotną częścią nowej normy w branży MICE. Doświadczenie pokazuje, że taki typ spotkań może być bardzo efektywny. Ich podstawowym składnikiem jest bowiem zaangażowanie: uczestnicy mogą aktywnie brać udział w wydarzeniu, wymieniać się spostrzeżeniami i przekazywać informacje zwrotne w czasie rzeczywistym.

Wydarzenia stacjonarne – jaka jest ich przyszłość?

Nasza rzeczywistość w dobie pandemii została totalnie opanowana przez wirtualny świat. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że pracujemy zdalnie i bierzemy udział w różnego rodzaju eventach on-line. Popularność wydarzeń wirtualnych stale rośnie, a eksperci są zdania, że na stałe zagoszczą one w planach firm na kolejne lata. Niemniej wszyscy pragniemy powrotu do normalności i możliwości uczestnictwa w prawdziwych, żywych spotkaniach.

Jak zatem będzie wyglądał świat eventów i imprez po wyjściu z pandemii? Covid sprawił, że dysponujemy nowymi narzędziami, których z powodzeniem możemy używać również stacjonarnie. Wkroczyliśmy w zupełnie nowy wymiar, gdzie w zależności od potrzeb możemy organizować wydarzenia klasyczne (stacjonarne), ale również online i hybrydowe. Czy wraz z końcem epidemii pożegnamy się z wirtualnymi eventami? Z pewnością nie. Na dzień dzisiejszy mamy jednak możliwość wyboru rozwiązania najlepiej odpowiadającego naszym potrzebom. Jedną z najważniejszych lekcji, jakie dał nam COVID, jest to, by być przygotowanym na każdą ewentualność.

Organizujesz wydarzenie? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!