-->

Rycerze, święte relikwie i nowoczesne technologie

Czy rycerze i święte relikwie mogą wzbudzić energię jak na koncercie rockowym? Okazuje się, że tak! 

W zamierzchłych czasach rycerze dokonywali wielkich, wymagających poświęcenia i zaprawy w boju czynów. Mimo upływu czasu i nadejścia nowych technologii, również dzisiaj potrafią oni dokonywać rzeczy, które trafiają na usta wszystkich i przechodzą do historii.

Mowa tu o Rycerzach Kolumba – jednej z najliczniejszych, liczącej 2 mln członków, charytatywnej organizacji katolickiej na świecie, która w trakcie Światowych Dni Młodzieży w spektakularny sposób, przemieniła Tauron Arenę Kraków w Centrum Miłosierdzia – Mercy Centre, tworząc największą, nowoczesną przestrzeń spotkań, modlitwy i dyskusji dla angielskojęzycznych pielgrzymów. Właśnie tam odbyło się również podsumowujące pracę wolontariuszy w trakcie ŚDM2016 spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Jak uczy nas historia, rycerze nigdy nie działali w pojedynkę. Za ich heroicznymi czynami zawsze stali giermkowie, którzy nie tylko towarzyszyli im w walce lecz byli odpowiedzialni za perfekcyjne przygotowanie i utrzymanie w gotowości bojowej rynsztunku swojego zleceniodawcy. Każdy szanujący się rycerz wiedział, iż bez odpowiednio przygotowanego sprzętu, logistyki i zarządzania nie zdziała nic, dlatego proces doboru odpowiedniego i zaufanego giermka był tak istotny.

swiatowe-dni-mlodziezy-tauron-arena (1)

Realizację tego ambitnego przedsięwzięcia Rycerze Kolumba powierzyli dwóm producentom – amerykańskiej agencji Eidecom oraz krakowskiej firmie Concept Music Art, która w ciągu zaledwie kilku dni przemieniła czteropoziomową, liczącą 61 tysięcy metrów kwadratowych i wyposażoną w jedną z największych powierzchni LED w Europie przestrzeń Tauron Areny, w nowoczesne centrum religijno-pielgrzymkowe. Bogaty program Mercy Centre zakładał katechezy głoszone przez biskupów, konferencje prezentowane przez osoby świeckie, msze celebrowane przez kilkudziesięciu księży, adoracje, spowiedzi, wystawy tematyczne, koncerty i wiele innych atrakcji.

Do realizacji tych widowiskowych, entuzjastycznych, oddających momentami bardziej energię koncertów rockowych niż uroczystości religijnych, konieczna była zarówno technologia, jak i doskonała organizacja. Concept Music Art przygotował główną scenę o powierzchni ponad 450 m2 z projektorami o mocy 200 tysięcy lumenów oraz obsługą techniczną, media room, 6 sal konferencyjnych i restauracyjnych, kaplicę, miejsce adoracji relikwii świętych, wystawy oraz identyfikację wizualną Tauron Areny i okolicy. Na terenie obiektu działał również sklepik z pamiątkami i akcesoriami dla księży.

Oprócz blisko 100 tysięcy pielgrzymów, którzy zarażali wszystkich swoją pozytywną energią, na deskach Mercy Centre pojawili się m.in. ośmiokrotnie nominowany do nagrody Grammy Matt Maher, arcybiskup William Lori z Baltimore czy kard. Timothy Dolan – arcybiskup Nowego Jorku i przewodniczący Konferencji Episkopatu USA. Zwieńczeniem całości działań Centrum było  podsumowujące ŚDM2016 niedzielne spotkanie z wolontariuszami, które zaszczycił swoją obecnością sam papież Franciszek.

Wszystkie odbywające się w Mercy Centre wydarzenia, we współpracy z krakowskim Perfect Film, transmitowane były na cały świat poprzez stronę internetową wydenglishsite.org. Widzowie areny mogli również oglądać na dużym ekranie wydarzenia z innych obiektów ŚDM2016, w tym np. lądowanie papieża Franciszka w Balicach, które wzbudziło ogromne salwy radości i braw. Ostatni punkt wizyty papieża w Polsce – spotkanie w Mercy Centre z wolontariuszami – można było także śledzić na żywo w TVP Kraków.

Jak wyglądała organizacja i przebieg tego wydarzenia od środka? Zobacz na filmie:

Światowe Dni Młodzieży - Tauron Arena

Światowe Dni Młodzieży - Tauron Arena

Światowe Dni Młodzieży - Tauron Arena

Światowe Dni Młodzieży - Tauron Arena

swiatowe-dni-mlodziezy-tauron-arena (4)

Organizujesz wydarzenie? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!